Náš tým - Anička

Dalším členem našeho týmu je Anna. Anna se stará o naše sociální sítě, spravuje blog, občas napíše článek a dělá i na public relations. V tomto článku se vám Anička představí, popíše, kdy se poprvé setkala s bezdomovectvím a jak se vůbec stala členem týmu azylaky.cz

Jmenuji se Anna Holubová, pocházím z malebné vesničky jménem Rapotín, která se nachází v podhůří Jeseníků. Vystudovala jsem cestovní ruch a hotelový provoz a momentálně žiji přes rok v Praze, kde studuji Humanitní vzdělanost na Univerzitě Karlově. 

Poprvé jsem se s bezdomovectvím setkala na základní škole. Byl to starší pán, který sedával s dětmi ze školy na zastávce, popíjel a povídal si s nimi. Nikdy nás nijak neobtěžoval, ale problémový byl. Nabízel dětem cigarety, alkohol nebo se opilý hlasitě hádával sám ze sebou. Lidí bez domova bylo na naší vesnici více. Většina občany nijak neobtěžovala, ale pamatuji si, že občas pili na veřejnosti a přístřešky si stavěli na soukromých pozemcích, což se nelíbilo zastupitelstvu obce. K lidem bez domova jsem tedy měla neutrální vztah. Věděla jsem, že se do nepříznivé situace a tedy i na ulici může dostat každý, bez rozdílu, ale zároveň jsem si byla vědoma i těch, kterým tento způsob života vyhovuje.

Sama jsem se k projektu dostala jako slepý k houslím. Kubu jsem poznala díky svému příteli. Jakmile se Kuba dozvěděl, že se zajímám o marketing a sociální sítě, nabídl mi spolupráci. Nevěděla jsem do čeho se to vlastně pouštím, ale rozhodně nelituji. Projekt mi přinesl nové zkušenosti, přátele a možnost pracovat na něčem, co mě opravdu baví. Problematika bezdomovectví mi nyní přijde opravdu zajímavá a nemůžu se dočkat všech těch změn, které máme s naším projektem v plánu udělat.

V týmu se tedy starám o sociální sítě, blog, public relations a občas napíšu i článek. Zveřejňuji fotky, články, příspěvky, videa, píšu popisky a neustále připomínkuji (hlavně Kubu), co se musí udělat a co by se dalo zlepšit, zejména na sociálních sítích.

Anicka